NUK LUNA elektriline rinnapump

-+
79,99 €

Kallid emad!

Rinnapiim on esimesel kuuel kuul parim Teie lapsele. Selleks, et Teie ja Teie laps tunneksite ennast mugavalt, NUK on välja töötanud lisaseadmed abiks rinnaga toitmisel. NUK LUNA elektriline rinnapump on arendatud abiks teile ja teie lapsele kui Teil ei ole võimalust toita oma last lomulikul kujul ajutiselt või pidevalt. Palun võtke endale paar minutit aega, et enne NUK LUNA rinnapumba esmakordset kasutamist lugeda käesolevat juhendit.

Soovime Teile ja Teie lapsele kõike kõige paremat!

 

Üldinfo:

 • Kui asud kasutama rinnapumpa, vali selleks vaikne koht, kus Sa võid rinnast piima väljutada  rahulikus miljöös ning kus keegi sind ei häiri. See on väga oluline ja peab kujunema reegliks.
 • Ära üllatu, kui esimestel päevadel võtab see protseduur kauem aega, kui arvasid. See on täiesti normaalne, kuna Sinu kehal tuleb kohaneda beebile igapäevaselt vajaliku piimakoguse tootmisega. Lapsele vajalik piimakogus võib olla vägagi erinev.
 • Soovitame piimaproduktsiooni suurendamiseks imetamise algetapil suurendada tarbitava vedeliku kogust.
 • Beebi toitmisel on tähtsad head hügieeniharjumused. See kehtib ka rinnapumba kasutamise kohta. Soovitame pesta rinnanibusid iga päev veega seepi kasutamata. Rinnahoidjat ja rinnapatjasid tuleb vahetada regulaarselt, kindlasti aga siis, kui nad märguvad. Soovitav on kasutada rinnapatju, nad on praktilised ja kaitsevad rinnanibu liigse niiskuse/haudumise eest. Ära kuivata rinnanibusid käterätiga, vaid lase neil kuivada õhu käes. Kui Su nahk kaldub kuivusele, võib rinnanibude kaitseks hõõruda neisse õrnalt lanoliini.
 • Kui Sul tuleb rinnaga toita enneaegset imikut, palu õpetust oma lastearstilt.
 • Kui uue NUK rinnapumba töös tuleb ette häireid, tohib seda remontida ainult tehase esindaja. Toote garantiiaeg on 2 aastat, kuid see ei kehti, kui remonti on üritanud teostada selleks mitte volitatud isik.
 • Tootja ei võta endale vastutust vigade eest, mis on tekkinud toote ebaõigest kasutamisest.

 

Rinnapiima säilitamine

 • Vajadusel võib rinnapiima säilitada toatemperatuuril maksimaalselt 6 – 8 tundi, külmikus 4 kraadi juures 72 tundi, sügavkülmakamber külmikus 2 nädalat. Miinus 18 kraadi juures 6 kuud.
 • Üles sulatades säilitada külmikus maksimaalselt 12 tundi (4 kraadi), toatemperatuuril aga anda lapsele koheselt. Vajadusel võib soojendada ka 37 kraadise jooksva veel all ja toita last kohe peale seda.
 • Sügavkülma säilituseks sobib NUK piimakonteiner, mis on pumbaga kaasas, samuti võib neid lisaks soetada kaubandusest – sobib NUK FC sarja toodetega! Tootja soovitab kasutada 150 ml polüpropüleen (BPA-vaba) pudelit, millel on selge mõõtskaala.
 • Toote kasutmise vajadust täpsusta kindlasti ämmaemanda või perearstiga.

 

NUK LUNA rinnapump on registreeritud meditsiinilise tootena 93/42/EEC, Klass 1. NUK pudlilutt S1 silikoon (vesi, tee, rinnapiim). Kasutamistemperatuuri vahemik 8 – 40 kraadi. Adapteri tüüpid KS07-045-0800 või KSD10-045-0800 või Y06FE-045-0800G või Y10DE-045-0800G: vooluvõrgust 100 – 240V- /50/60 Hz,  4,5 VDC, 800 mA, või pataried 3tk tüüp AAA 1,5V.

NUK LUTTIDE KASUTAMINE

Enne toitma asumist jälgi, et lutil olev kiri NUK või siis luti küljel olev õhuava jääks toitmise ajal ülespoole. Sel juhul on ka piimaava suunatud üles s.o. vastu imiku suulage. NUK lutid on kujundatud prof.dr.Baltersi ja dr. Mülleri poolt, et jäljendada loomulikku rinnaga toitmist nii hästi kui võimalik. NUK lutt aitab tugevdada ja arendada imiku lõuapiirkonda, et luua sellega piisavalt ruumi hiljem sinna ilmuvatele hammastele.

Saksamaal kujundatud NUK õhuavaga lutt kindlustab katkematu piimavoolu lutist ja väldib luti kokkutõmbumist toitmise ajal. Kui laps imeb lutti, siis pudelisisene rõhk väheneb ja see võiks põhjustada luti kokkutõmbumist. NUK luti õhuava korrigeerib rõhkude erinevust pudeli sees ja väljaspool. Seetõttu ei tõmbu lutt kokku ning beebi võib segamatult imeda. Sellise lutiga ei ole ka ohtu, et laps neelaks toiduga koos õhku.

Looduslikust materjalist latekslutte tuleb säilitada kaitstes neid otsese päikesevalguse eest.

Meenutame veelkord, et rinnapumba remonti tohib läbi viia üksnes tootja poolt volitatud kvalifitseeritud isik. Mittekorrektne remont võib ohustada elektrilise rinnapumba kasutajat. Palume sellele pöörata erilist tähelepanu ja tehniliste probleemide korral pöörduda tootja esindaja poole.

NUK on MAPA GmbH registreeritud kaubamärk. Originaaltoodet valmistab MAPA GmbH, Saksamaa. www.nuk.de

Maaletooja: German Products Estonia OÜ, Punane 16-312, Tallinn, 13619. Tel. 6098030 www.gpestonia.ee

Art. No. 10.252.090